ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОНЗагальні відомості про район 

Дата утворення: 30 грудня 1987 року

Площа: 148 кв. км, 18 % території міста Києва.

Географічні дані: зелена зона на Дніпровських островах, лісопарковий пояс. По території району протікає річка Десенка.

Кордони: Київ – Дніпровський  район,  Оболонський  район,  Київська обл. -  Броварський  район.

До складу району входять два мікрорайони малоповерхової забудови Биківня та Троєщина.

Чисельність наявного  населення  станом на  01.01.2020 –   369752 осіб.

Коротка історична довідка

Землі, на яких розташувався Деснянський район мають давню історію. Київ за часів середньовіччя був містом-фортецею. В системі його оборонних споруд значну роль відігравали навколишні містечка, що мали укріплені замки. На сході це була Вигурівщина, розташована біля річки Десенки.

У письменних джерелах ХVІ-ХVІІ століть Вигурівщина згадується як місцевість, подарована землевласником Яном Вигурою (звідси, ймовірно, і походить назва місцевості) Михайлівському Золотоверхому монастирю, що було юридично закріплено універсалом Богдана Хмельницького у 1654 році. Перша письмова згадка про Троєщину належить до 1667 року.

За часів Київської Русі між Троєщиною і Вигурівщиною був заміський князівський палац з угіддям Юрія Долгорукого. Цей куточок називали “Раєм”. А у   ХV столітті на Вигурівщині був споруджений князівський замок “Олелькове городище”.

Як адміністративно-територіальну одиницю в складі м. Києва Ватутінський район було утворено 30 грудня 1987 року Указом Президії Верховної Ради України. Назву було присвоєно на честь генерала армії М.Ф.Ватутіна.

В результаті проведеної територіальної реформи у м. Києві Ватутінський район у жовтні 2001 року було перейменовано на Деснянський.